Menu

Mimers Parken:

Adresse:

Borgmestervangen 11, 2200 Kbh N


Omklædning:

Der opstillet en Pavilion til omklædning ved siden af banen

Dagens Kampe
September 2017
23.
lørdag
10.00
Nørrebro United (2)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 4
Kunst, Mimersparken
KFUM
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
10.00
Nørrebro United
Kvinder
U11
U11 Piger (07) 8M B/C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
Vestia
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
11.15
Nørrebro United
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M B Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
BK Stefan
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
11.15
Nørrebro United (1)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
B 1903
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
12.30
Nørrebro United (1)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
CPH Youth FC
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
12.30
Nørrebro United (3)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Mimersparken
Fremad Amager (2)
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
13.45
Nørrebro United (3)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Mimersparken
BK Skjold
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
13.45
Nørrebro United
Herrer
U13
U13 Drenge M (05) 8M Efterår • Mester B
Kunst, Mimersparken
Sundby Bk. 2
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
15.00
Nørrebro United
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • P3
Kunst, Mimersparken
KB 5
Kunst, Mimersparken

Baner:

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende Kampe
September 2017
23.
lørdag
10.00
Nørrebro United (2)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 4
Kunst, Mimersparken
KFUM
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
10.00
Nørrebro United
Kvinder
U11
U11 Piger (07) 8M B/C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
Vestia
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
11.15
Nørrebro United
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M B Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
BK Stefan
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
11.15
Nørrebro United (1)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
B 1903
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
12.30
Nørrebro United (1)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
CPH Youth FC
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
12.30
Nørrebro United (3)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Mimersparken
Fremad Amager (2)
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
13.45
Nørrebro United (3)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Mimersparken
BK Skjold
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
13.45
Nørrebro United
Herrer
U13
U13 Drenge M (05) 8M Efterår • Mester B
Kunst, Mimersparken
Sundby Bk. 2
Kunst, Mimersparken
23.
lørdag
15.00
Nørrebro United
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • P3
Kunst, Mimersparken
KB 5
Kunst, Mimersparken
24.
søndag
10.00
Nørrebro United 2
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • P4 A
Kunst, Mimersparken
Rødovre
Kunst, Mimersparken
24.
søndag
11.45
Nørrebro United
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • P4
Kunst, Mimersparken
Hvidovre IF 4 (2)
Kunst, Mimersparken
26.
tirsdag
17.30
Nørrebro United (3)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
AB (Øst 1)
Kunst, Mimersparken
30.
lørdag
10.00
Nørrebro United (3)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Mimersparken
Vanløse
Kunst, Mimersparken
30.
lørdag
10.00
Nørrebro United
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 5
Kunst, Mimersparken
Fremad Amager (1)
Kunst, Mimersparken
30.
lørdag
11.15
Nørrebro United 2
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M Efterår • Pulje 3
Kunst, Mimersparken
B 1908
Kunst, Mimersparken
30.
lørdag
13.00
Nørrebro United
Kvinder
U16
U16 Piger M (02-03) Efterår • Mester
Kunst, Mimersparken
KFUM
Kunst, Mimersparken
Oktober 2017
1.
søndag
11.45
Nørrebro United 3
Herrer
Senior
Serie 5, P18/22 Efterår • P21
Kunst, Mimersparken
KFB 6
Kunst, Mimersparken
1.
søndag
13.30
Nørrebro United
Kvinder
Senior
Serie 1, Kvinder Efterår • P1
Kunst, Mimersparken
Fremad Valby
Kunst, Mimersparken
6.
fredag
20.00
Nørrebro United
Herrer
Senior
Serie 1, P2 17/18 • P2
Kunst, Mimersparken
FC Udfordringen
Kunst, Mimersparken
7.
lørdag
11.15
Nørrebro United
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • P4
Kunst, Mimersparken
AB Tårnby 3
Kunst, Mimersparken
7.
lørdag
13.00
Nørrebro United
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • P3
Kunst, Mimersparken
B 1908
Kunst, Mimersparken
8.
søndag
10.00
Nørrebro United (1)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
JIF Hakoah
Kunst, Mimersparken
8.
søndag
10.00
Nørrebro United (2)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 4
Kunst, Mimersparken
GVI
Kunst, Mimersparken
8.
søndag
11.15
Nørrebro United (3)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Mimersparken
Bk Fix (2)
Kunst, Mimersparken
12.
torsdag
20.00
Nørrebro United 4
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Mimersparken
Gemmas Alle Kunst 1/2
Sundby Bk. 3
Kunst, Mimersparken
Gemmas Alle Kunst 1/2
14.
lørdag
10.00
Nørrebro United (1)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Mimersparken
B.93
Kunst, Mimersparken
14.
lørdag
10.00
Nørrebro United 2
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M Efterår • Pulje 3
Kunst, Mimersparken
Hellas
Kunst, Mimersparken
14.
lørdag
11.15
Nørrebro United
Herrer
U13
U13 Drenge M (05) 8M Efterår • Mester B
Kunst, Mimersparken
Hvidovre IF 2
Kunst, Mimersparken
14.
lørdag
12.30
Nørrebro United
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • P3
Kunst, Mimersparken
FB 2
Kunst, Mimersparken
14.
lørdag
15.30
Nørrebro United
Kvinder
U16
U16 Piger M (02-03) Efterår • Mester
Kunst, Mimersparken
Elite Bornholm
Kunst, Mimersparken
15.
søndag
10.00
Nørrebro United 2
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • P4 A
Kunst, Mimersparken
FA 2000 3
Kunst, Mimersparken
20.
fredag
20.00
Nørrebro United
Herrer
Senior
Serie 1, P2 17/18 • P2
Kunst, Mimersparken
Husum Bk.
Kunst, Mimersparken
22.
søndag
13.30
Nørrebro United
Kvinder
U16
U16 Piger M (02-03) Efterår • Mester
Kunst, Mimersparken
Dragør 2
Kunst, Mimersparken
22.
søndag
15.15
Nørrebro United
Kvinder
Senior
Serie 1, Kvinder Efterår • P1
Kunst, Mimersparken
PI Fodbold (2)
Kunst, Mimersparken
28.
lørdag
11.15
Nørrebro United
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • P4
Kunst, Mimersparken
Fremad Amager 2
Kunst, Mimersparken
29.
søndag
10.00
Nørrebro United (2)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 4
Kunst, Mimersparken
Aakanden GF
Kunst, Mimersparken
29.
søndag
11.45
Nørrebro United 3
Herrer
Senior
Serie 5, P18/22 Efterår • P21
Kunst, Mimersparken
HB 7
Kunst, Mimersparken
November 2017
3.
fredag
20.00
Nørrebro United
Herrer
Senior
Serie 1, P2 17/18 • P2
Kunst, Mimersparken
Dragør Bk.
Kunst, Mimersparken
4.
lørdag
13.00
Nørrebro United
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • P3
Kunst, Mimersparken
Skjold 3
Kunst, Mimersparken
5.
søndag
10.00
Nørrebro United 2
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M Efterår • Pulje 3
Kunst, Mimersparken
B 93 5
Kunst, Mimersparken