Menu

Nørrebro Parken:

Adresse:

Banerne ligger ud til Nordbanegade, 2200 Kbh N


Omklædning:

Kan ske i Nørrebro Uniteds omklædningsrum i klubben på Husumgade 44, Baghuset mod forudgående aftale med hjemmeholdets træner - der kan være låst i klubben, hvis ikke der er en lavet aftale. Der låses ikke af i omklædningsrummet

Dagens Kampe
September 2017
23.
lørdag
11.00
Nørrebro United 5
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P4
Kunst, Nørrebroparken
Deportivo Cobayas
Kunst, Nørrebroparken
23.
lørdag
12.30
Nørrebro United 10
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P5
Kunst, Nørrebroparken
Vanløse 2
Kunst, Nørrebroparken
23.
lørdag
15.15
Nørrebro United
Herrer
M+40
M+40 1 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro Bk.
Kunst, Nørrebroparken
23.
lørdag
16.00
Nørrebro United
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
FC Ø
Kunst, Nørrebroparken

Baner:

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende Kampe
September 2017
23.
lørdag
11.00
Nørrebro United 5
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P4
Kunst, Nørrebroparken
Deportivo Cobayas
Kunst, Nørrebroparken
23.
lørdag
12.30
Nørrebro United 10
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P5
Kunst, Nørrebroparken
Vanløse 2
Kunst, Nørrebroparken
23.
lørdag
15.15
Nørrebro United
Herrer
M+40
M+40 1 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro Bk.
Kunst, Nørrebroparken
23.
lørdag
16.00
Nørrebro United
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
FC Ø
Kunst, Nørrebroparken
24.
søndag
10.00
FB (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 3
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United (4)
Kunst, Nørrebroparken
24.
søndag
10.40
KB (6)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 3
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United (4)
Kunst, Nørrebroparken
24.
søndag
11.00
Vanløse (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United (2)
Kunst, Nørrebroparken
24.
søndag
11.40
Nørrebro United (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
KB (11)
Kunst, Nørrebroparken
27.
onsdag
20.00
Nørrebro United 4
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
Østerbro IF 3
Kunst, Nørrebroparken
28.
torsdag
20.00
Nørrebro United 9
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Fremad Valby 3
Kunst, Nørrebroparken
30.
lørdag
11.00
Nørrebro United 6
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Tårnby FF
Kunst, Nørrebroparken
30.
lørdag
11.00
Nørrebro United 4
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
Gemmas Alle Kunst 2/2
FC Nyhavn
Kunst, Nørrebroparken
Gemmas Alle Kunst 2/2
30.
lørdag
12.30
Nørrebro United 7
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
FC Hermanos 2
Kunst, Nørrebroparken
30.
lørdag
14.00
Nørrebro United 3
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Sundby Bk.
Kunst, Nørrebroparken
30.
lørdag
15.15
Nørrebro United 8
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
CIK
Kunst, Nørrebroparken
30.
lørdag
15.15
Nørrebro United 2
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
HIK
Kunst, Nørrebroparken
Oktober 2017
1.
søndag
11.00
Nørrebro United
Herrer
Senior
Herre Senior M 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Fremad Amager
Kunst, Nørrebroparken
1.
søndag
12.30
Nørrebro United 3
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Prespa
Kunst, Nørrebroparken
1.
søndag
12.30
Nørrebro United 9
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
FB 9
Kunst, Nørrebroparken
1.
søndag
14.00
Nørrebro United 4
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
Sundby KFUM
Kunst, Nørrebroparken
1.
søndag
14.00
Nørrebro United 11
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P7
Kunst, Nørrebroparken
Valby 5
Kunst, Nørrebroparken
1.
søndag
15.30
Nørrebro United
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
Fremad Amager
Kunst, Nørrebroparken
7.
lørdag
12.30
Nørrebro United 7
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
FC Randoms 2
Kunst, Nørrebroparken
7.
lørdag
14.00
Nørrebro United 10
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P5
Kunst, Nørrebroparken
Østerbro IF 6
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
10.00
Nørrebro United (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4
Kunst, Nørrebroparken
Ørestad IF
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
10.01
Nørrebro United (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
BK Skjold
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
10.40
Bk. Fremad Amager (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United (4)
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
11.00
Vanløse (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United (2)
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
11.20
Nørrebro United (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4
Kunst, Nørrebroparken
FA 2000 (2)
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
11.40
Nørrebro United (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
FA 2000 (4)
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
12.30
Nørrebro United (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
Vanløse (2)
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
12.30
Brønshøj BK
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United (1)
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
13.20
GVI
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United (2)
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
13.20
Nørrebro United (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
Husum Bk
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
14.10
Nørrebro United (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M C Efterår • Pulje 1
Kunst, Nørrebroparken
Fremad Amager
Kunst, Nørrebroparken
10.
tirsdag
20.00
Nørrebro United 2
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
A.C Academics
Kunst, Nørrebroparken
14.
lørdag
11.00
Nørrebro United 10
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P5
Kunst, Nørrebroparken
KFUM
Kunst, Nørrebroparken
14.
lørdag
12.30
Nørrebro United 3
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Pioneren 2
Kunst, Nørrebroparken
14.
lørdag
14.00
Nørrebro United
Herrer
M+40
M+40 1 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Union
Kunst, Nørrebroparken
14.
lørdag
15.15
Nørrebro United 8
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
AB Tårnby
Kunst, Nørrebroparken
15.
søndag
14.00
Nørrebro United 3
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
A.C Academics
Kunst, Nørrebroparken
15.
søndag
14.00
Nørrebro United 4
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
HBE 2
Kunst, Nørrebroparken
15.
søndag
15.15
Nørrebro United
Herrer
Senior
Herre Senior M 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
FC Hermanos
Kunst, Nørrebroparken
15.
søndag
15.15
Nørrebro United 2
Herrer
Senior
Herre Senior 1 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Skjold 3
Kunst, Nørrebroparken
22.
søndag
16.00
Nørrebro United 11
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P7
Kunst, Nørrebroparken
HB 8
Kunst, Nørrebroparken
28.
lørdag
11.00
Nørrebro United 6
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Olympia 1921
Kunst, Nørrebroparken
28.
lørdag
11.00
Nørrebro United 4
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
Gemmas Alle Kunst 1/2
FC Ø
Kunst, Nørrebroparken
Gemmas Alle Kunst 1/2
28.
lørdag
12.30
Nørrebro United 9
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P1
Kunst, Nørrebroparken
Skjold 15
Kunst, Nørrebroparken
28.
lørdag
14.00
Nørrebro United 11
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P7
Kunst, Nørrebroparken
KB 4
Kunst, Nørrebroparken
28.
lørdag
15.15
Nørrebro United
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro BK
Kunst, Nørrebroparken
29.
søndag
14.00
Nørrebro United 5
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P4
Kunst, Nørrebroparken
MY
Kunst, Nørrebroparken
29.
søndag
15.15
Nørrebro United 7
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P3
Kunst, Nørrebroparken
Brønshøj 4
Kunst, Nørrebroparken